3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio

وبینار

باشگاه چاپ زیستی

باشگاه چاپ زیستی محلی جهت عرضه آخرین دستاوردهای محققان در زمینه چاپ زیستی، کاربردهای آن و سایر حوزه های وابسته می‌باشد. مخاطبین این باشگاه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اساتید دانشگاه‌ها به ویژه در رشته های پزشکی، کارآفرینان و علاقه‌مندان به حوزه‌های نوین می‌باشند.

تصویر: چالش ها و فرصت های تولید گوشت آزمایشگاهی به روش کشت

چالش ها و فرصت های تولید گوشت آزمایشگاهی به روش کشت


در این سخنرانی خانم دکتر مهمان دوستلی، دکتری زیست شناسی سلولی و مدیر تولید گوشت آزمایشگاهی در شرکت بهنودژن درباره “چالش ها و فرصت های تولید گوشت آزمایشگاهی به روش کشت” صحبت می کند. ایشان در این سخنرانی به بیان آخرین دستاوردها در رابطه با تولید گوشت آزمایشگاهی و چالش های تولید این محصول می پردازند.

زمان ویدئو: ۶۰ دقیقه

تاریخ برگزاری : ۲۱/۱۲/۱۴۰۰

زبان : فارسی

قیمت : رایگان

 

تصویر: چاپ زیستی یک داربست ضخیم دارای میکروکانال ها به منظور شبیه سازی بافت نرم

چاپ زیستی یک داربست ضخیم دارای میکروکانال ها به منظور شبیه سازی بافت نرم


در این سخنرانی خانم دکتر سعادتمند، استادیار دانشگاه صنعتی شریف است درباره “چاپ زیستی یک داربست ضخیم دارای میکروکانال ها به منظور شبیه سازی بافت نرم” صحبت می کند. ایشان در این سخنرانی به بیان آخرین دستاوردها در رابطه با کاربرد ساخت میکروکانال ها با استفاده از تکنولوژی چاپ زیستی سه بعدی می پردازند و جزئیات مقاله بین المللی که در این زمینه چاپ کرده اند را بیان می کنند.

زمان ویدئو: ۶۰ دقیقه

تاریخ برگزاری:۱۶/۱۲/۱۴۰۰

زبان: فارسی

قیمت : رایگان

تصویر: سری وبینار های روندهای نوظهور فناوری های زیستی ـ قسمت چهارم

سری وبینار های روندهای نوظهور فناوری های زیستی ـ قسمت چهارم


سخنران بعدی ما در سری سمینارهای مجازی، آقای دکتر هومن ساوجی، استادیار دانشگاه مونترال و عضو ارشد جامعه بیومتریال کانادا است. موضوع این سخنرانی “استراتژی های پیشرفته ساخت زیستی جهت مهندسی بافت، پزشکی بازساختی و اندام بر روی تراشه” است. ایشان در این سخنرانی به بیان آخرین دستاوردها در زمینه روش های نوین ساخت زیستی شامل چاپ زیستی سه بعدی، الکتروریسی و میکروفبریکیشن می پردازند.

زمان ویدئو:۸۰ دقیقه

تاریخ برگزاری: ۱۹/۰۶/۱۳۹۹

زبان: انگلیسی

قیمت: رایگان

تصویر: سری وبینار های روندهای نوظهور فناوری های زیستی ـ قسمت سوم

سری وبینار های روندهای نوظهور فناوری های زیستی ـ قسمت سوم


سخنران بعدی ما در سری سمینارهای “روندهای نوظهور فناوری های زیستی” جناب آقای سیلوا، استاد تمام دانشگاه برازیلیا، استاد دانشگاه پارانا و بنیانگذار آزماشگاه نانوبیوتکنولوژی موسسه EMBRAPA است. آقای سیلو در این سخنرانی به بررسی ساخت زیستی به روش های سه بعدی و چهار بعدی با تاکید بر روش های ساخت زیستی سبز به منظور تولید پایدار بافت و اندام های مهندسی شده می پردازد.

زمان ویدئو: ۵۰ دقیقه

تاریخ برگزاری: ۱۱/۰۶/۱۳۹۹

زبان: انگلیسی

قیمت: رایگان

تصویر: سری وبینار های روندهای نوظهور فناوری های زیستی-قسمت دوم

سری وبینار های روندهای نوظهور فناوری های زیستی-قسمت دوم


در سخنرانی دوم، دکتر پودینه، استادیار دانشگاه واترلو به ارائه آخرین دستاوردهای علمی در زمینه “نسل بعدی تکنولوژی های تشخیص و پایش درمان بیماری ها” می پردازد. این ارائه که از سری سمینارهای “روندهای نوظهور فناوری های زیستی” است توسط شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده و راسا برنامه ریزی شده است.

 

زمان ویدئو: ۶۰ دقیقه

تاریخ برگزاری: ۰۴/۰۶/۱۳۹۹

زبان: انگلیسی

قیمت: رایگان

تصویر: سری وبینار های روندهای نوظهور فناوری های زیستی-قسمت اول

سری وبینار های روندهای نوظهور فناوری های زیستی-قسمت اول


اولین سخنرانی از سری سیمنارهای ” روندهای نوظهور فناوری های زیستی” که توسط آقای دکتر احسان سمیعی، پژوهشگر پست دکتری دانشگاه تورنتو، ارائه می‌شود را از دست ندهید.
در این سمینار که توسط شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده و راسا برنامه ریزی شده است، آقای دکتر سمیعی به ارائه آخرین دستاوردهای علمی در زمینه “مدل‌های سه بعدی تومور بر روی تراشه جهت آنالیز شبیه‌سازی مرگ و تهاجم سلول‌های سرطانی” می پردازند.

زمان ویدئو: ۵۰ دقیقه
تاریخ برگزاری: ۲۸/۰۵/۱۳۹۹
زبان: انگلیسی
قیمت: رایگان

 

تصویر: چاپ سه بعدی دربرابر شیوع کرونا: مروری بر ایده های ساده و قابل اجرا

چاپ سه بعدی دربرابر شیوع کرونا: مروری بر ایده های ساده و قابل اجرا


پژوهش‌های آقای دکتر حسین گودرزی طی سال های اخیر در فصل مشترک مهندسی مواد و ساخت تجهیزات زیستی (bio-fabrication) متمرکز بوده است. ایشان فارغ التحصیل دوره دکتری تخصصی دانشگاه صنعتی شریف، هم بنیانگذار و مدیرعامل شرکت مواد پیشرفته شریف، از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف،  می باشند. ماموریت این شرکت توسعه دستگاه‌ها و مواد نانوساختار پیشرفته با قابلیت تولید در مقیاس انبوه و تجاری سازی می باشد.

 
زمان ویدئو: ۵۰ دقیقه
تاریخ برگزاری: ۱۷/۰۲/۱۳۹۹
زبان: فارسی
حجم: ۱۳۰ مگابایت
قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان

تصویر: کاربردهای نوین چاپ زیستی سه بعدی

کاربردهای نوین چاپ زیستی سه بعدی


در سالهای اخیر فناوری چاپ زیستی سه بعدی به یکی از ترندهای اصلی در تولید بسیاری از محصولات زیستی تبدیل شده است. در این سمینار، آخرین دستاوردهای علمی سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در ارتباط با استفاده از چاپ زیستی در حوزه های مختلف پزشکی بررسی میشود. این جلسه توسط جناب آقای مجید حاجی حسینعلی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده، ارائه شده است.

زمان ویدئو: ۶۰ دقیقه
تاریخ برگزاری: ۲۷/۰۱/۱۳۹۹
زبان: فارسی
حجم: ۱۳۱ مگابایت
قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان

تصویر: توسعه ی داربست های مهندسی بافت استخوان با استفاده از چاپ زیستی سه بعدی

توسعه ی داربست های مهندسی بافت استخوان با استفاده از چاپ زیستی سه بعدی


در سال های اخیر کاربرد چاپ زیستی سه بعدی در تولید اسکفولدهای استخوانی با هندسه مشخص و ساختار درونی از پیش طراحی شده توجه زیادی به خود جلب کرده است. در این جلسه از باشگاه چاپ زیستی میزبان خانم دکتر زمانی، دانش آموخته دانشگاه تهران و دانشگاه UMC آمستردام هلند، با موضوع ساخت و ارزیابی یک اسکفولد کامپوزیت پلیمری به منظور کاربردهای مهندسی بافت استخوان هستیم.

زمان ویدئو: ۶۰ دقیقه
تاریخ برگزاری: ۱۰/۰۲/۱۳۹۹
زبان: انگلیسی
حجم: ۲۷۰ مگابایت
قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان

تصویر: توسعه یک جوهر زیستی نانو با عملکرد بالا

توسعه یک جوهر زیستی نانو با عملکرد بالا


باوجود پیشرفت های گسترده در زمینه چاپ زیستی، اما کاربرد این روش به دلیل عدم وجود جوهر زیستی مناسب با قابلیت چاپ پذیری و زنده‌مانی سلول بالا همچنان با محدودیت مواجه است. از این‌رو در این جلسه از نشست های باشگاه چاپ زیستی، میزبان خانم دکتر زندی هستیم که به معرفی جوهر زیستی با خواص مکانیکی، رئولوژیکی و زیستی مناسب بر پایه مواد نانو می پردازند.

زمان ویدئو: ۶۰ دقیقه
تاریخ برگزاری: ۰۳/۰۲/۱۳۹۹
زبان: فارسی
حجم: ۱۵۱ مگابایت
قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان