3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio

محصولات بایواینک

شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده با گردآوری متخصصان حوزه های مختلف به عنوان نخستین شرکت ایرانی اقدام به تولید و عرضه انواع جوهرهای زیستی کرده است. جوهرهای زیستی شرکت امیدآفرینان علاوه بر قیمت مقرون به صرفه، قابلیت پرینت بالایی داشته و محیط مناسبی مشابه ECM جهت رشد و تمایز سلول ها ایجاد می کنند. این شرکت علاوه بر ارائه انواع جوهرهای زیستی تجاری با چاپ ترموپلاستیک و هیدروژل، آمادگی تهیه و تولید جوهرهای اختصاصی را نیز دارد.

جهت مطالعه یک مقاله کامل و جامع در زمینه جوهرهای زیستی، انواع آن و مشخصه های جوهر زیستی مناسب در تکنیک های مختلف پرینت اینجا کلیک کنید.

تصویر: Coaxial Kit®

Coaxial Kit®


امروزه، با بهره گیری از فناوری چاپ سه بعدی زیستی، ساخت انواع مدل های بافت نظیر استخوان، اعصاب، قلب و ... دست یافتنی تر شده است. یکی از مدل هایی که همواره چالش مختص خود را داشته است؛ ایجاد ساختارهای رگ شکل است. محصول Coaxial Kit® یک محصول نوآورانه برای ایجاد ساختارهای توخالی شبیه به رگ و ساختارهای core/shell است
تصویر: Cranio® Bone Kit

Cranio® Bone Kit


از فناوری چاپ سه بعدی می توان در خلق ایمپلنت های مورد نیاز در جراحی های مربوط به جمجمه استفاده شایانی کرد. محصول Cranio®، تولید متخصصان شرکت امیدآفرینان، یک محصول نوآورانه برای درمان بیماری ها و بدفرمی های مختلف جمجمه، فک و صورت مانند هایپرتلوریسم، کرانیوسینوستوزیس و همی فاسیال میکروزومیا می باشد. این محصول از جنس پلی متیل متااکریلات (PMMA) است که با بدن سازگاری کامل دارد و از آن به عنوان سیمان استخوانی یاد می شود.
تصویر: کیت ميکروفلوئیدیک

کیت ميکروفلوئیدیک


فنـاوری ميکروفلوئیدیک یکـی از فناوری ­های نوظهور با كاربردهـای گسـترده در بخش­ هـای تحقيقاتـی و درمانـی در حوزه زیست­ شناسـی و پزشـکی است. از مزیت­ های متمایزکننده این فناوری می ­توان به كاهـش هزینه و زمـان انجام آزمایـش­ ها و همچنین اجرای تعداد بالای آزمایش ­ها اشاره کرد. روش های گوناگونی برای ایجاد این تراشه­ ها مطرح شده است که یکی از آن­ ها استفاده از فناوری چاپ سه ­بعدی می ­باشد. به تازگی، محققان شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده با استفاده از جوهر فداشونده و چند ماده دیگر قادر به ایجاد این تراشه ­ها شده ­اند. این شرکت با ارائه کیتی با نام "Micro-Fluidic Kit" این امکان را فراهم ساخته است که شما با استفاده از چاپگر زیستی خود به طراحی تراشه مورد نیاز خود بپردازید.
تصویر: 3DBio Osteo-ink

3DBio Osteo-ink


جوهر زیستی Osteo-Ink®، کامپوزیتی متشکل از مواد معدنی موجود در استخوان و دندان می باشد. خواص مکانیکی عالی و زیست تخریب پذیری قابل تنظیم این جوهر زیستی، آن را به گزینه ای مناسب برای چاپ زیستی سه بعدی بافت های سخت مبدل کرده است. حضور مؤلفه معدنی در این کامپوزیت، همچنین باعث بهبود فعالیت زیستی آن و قابلیت هدایت رشد استخوان در داربست های چاپ شده می شود.
تصویر: 3DBio Soft-Ink

3DBio Soft-Ink


ترکیبات ژلاتین در مهندسی بافت، زخم پوش ها و به عنوان حامل تحویل عوامل درمانی و مولکول‌ های بیولوژیک به طور گسترده استفاده می شود. جوهر زیستی ®soft-ink هیدروژلی تخریب پذیر برپایه­ ی ژلاتین، آلژینات و سایر پلیمرهای طبیعی می ­باشد که رشد و تکثیر سلولی را حمایت می ­کند. از ویژگی­ های منحصر به فرد این بایواینک می ­توان به پرینت پذیری خوب با امکان پرینت فیبرهایی یکنواخت در مقیاس میکرو با قابلیت تنظیم سفتی ماتریس حاصل از آن نام برد.
تصویر: 3DBio Alginate

3DBio Alginate


جوهر زیستی اختصاصی شرکت امید آفرینان بر پایه پلیمر آلژینات محیطی ایده­ آل جهت زنده مانی و پرینت سلولی را فراهم می ­کند. نتایج آزمون ­های انجام شده با رده­های مختلف سلولی نشان می ­دهد علاوه بر چاپ­ پذیری بالای این جوهر زیستی و کیفیت مناسب پس از پرینت، نقش به سزایی در حفظ سلول ­های زنده دارد.
تصویر: 3DBio PCL/Startch

3DBio PCL/Startch


جوهر زیستی اختصاصی 3DBio PCL/Startch توانسته است با افزایش تخریب پذیری و افزودن ویژگی­ آب دوستی نقاط ضعف جوهر PCL را برطرف کند. این جوهر زیستی علاوه بر ویژگی ­های زیست سازگاری بهتر، قیمت بسیار مناسبی نیز دارد.
تصویر: 3DBio PCL

3DBio PCL


Polycaprolactone یک پلیمر پر مصرف در تولید بافت ­های مختلف به ویژه بافت­ های استخوانی و دندانی به روش چاپ سه بعدی است. شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده PCL با استاندارد پزشکی و بالاترین کیفیت که برای استفاده در چاپگرهای زیستی این شرکت آماده سازی شده ­اند را ارائه می­ کند.