3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
کارگاه یک روزه پرینت زیستی سه بعدی (بایوپرینت) با همکاری دانشگاه تهران و شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده (نخستین ارائه دهنده دستگاه و خدمات چاپگر زیستی در کشور)، جهت معرفی روش چاپ زیستی به افراد و تیم های فعال در زمینه مهندسی بافت، پزشکی بازساختی، داروسازی و مطالعات سرطان در دانشگاه تهران برگزار می شود.

در بخش تئوری، روش های متداول چاپ زیستی، چالش ها و کاربردهای آن به ویژه در حوزه ساخت داربست های بدون سلول و ساختارهای سلولی معرفی شده و آخرین پیشرفت ها در این زمینه بررسی می شوند. در قسمت دیگر بخش تئوری جوهرهای زیستی معمول و روش ساخت جوهر زیستی اختصاصی معرفی می گردند.
بخش عملی کارگاه شامل ساخت یک مدل سه بعدی از یک بافت و آماده سازی مدل جهت چاپ زیستی توسط نرم افزار اختصاصی است. در بخش بعدی جوهر زیستی مورد نظر جهت چاپ نمونه توسط شرکت کنندگان آماده می شود. در نهایت شرکت کنندگان در تیم های خود به چاپ این مدل توسط دستگاه های شرکت امید آفرینان مهندسی آینده با نام های BiofabX2 , BiofabX4 می پردازند.
سرفصل های این دوره ی یک روزه در بخش تئوری شامل موارد زیر می باشد:
 1. بر چاپ زیستی سه بعدی شامل ترندهای روز دنیا، تکنولوژی های نو و کاربردها
 2. معرفی نرم افزارهای مرتبط با چاپگرهای زیستی
 3. ساخت مدل به کمک نرم افزار
 4. معرفی جوهرهای زیستی و ترندهای روز دنیا
 5. روش های متداول ارزیابی جوهرهای زیستی
 در بخش عملی همچنین موارد زیر انجام خواهند شد:
 1. آماده سازی مدل و دستگاه پرینتر زیستی
 2. تهیه جوهر زیستی
 3. پرینت طرح تهیه شده
  تاریخ و زمان برگزاری این کارگاه ۲۸ شهریور ماه از ساعت ۰۸:۳۰ الی ۱۷:۳۰ در ساختمان گروه زیست فناوری علوم پزشکی تهران می باشد.
  دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه شریف مشمول ۲۰% تخفیف در هزینه ثبت نام هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با ایمیل info@3d-bio.ir در ارتباط باشید.
  علاقه مندان می توانند برای ثبت نام در این کارگاه از طریق لینک زیر اقدام نمایند.
مطالب مرتبط