3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio

کارگاه یک روزه پرینت زیستی سه بعدی (بایوپرینت) با همکاری دانشگاه تهران و شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده (نخستین ارائه دهنده دستگاه و خدمات چاپگر زیستی تجاری در کشور) جهت معرفی روش چاپ زیستی به افراد و تیم های فعال در زمینه مهندسی بافت، پزشکی بازساختی، داروسازی و مطالعات سرطان در دانشگاه تهران برگزار می شود.

این کارگاه در دو بخش برگزار می شود. در بخش تئوری، روش های متداول چاپ زیستی، چالش ها و کاربردهای آن به ویژه در حوزه ساخت داربست های بدون سلول و ساختارهای سلولی معرفی شده و آخرین پیشرفت ها در این زمینه بررسی می شوند. در قسمت دیگر بخش تئوری جوهرهای زیستی معمول روش ساخت جوهر زیستی اختصاصی معرفی می گردند.

بخش عملی کارگاه شامل ساخت یک مدل سه بعدی از یک بافت و آماده سازی مدل جهت چاپ زیستی توسط نرم افزار اختصاصی است. در بخش بعدی جوهر زیستی مورد نظر جهت چاپ نمونه توسط شرکت کنندگان آماده می شود. در نهایت شرکت کنندگان در تیم های خود به چاپ این مدل توسط دستگاه های شرکت امید آفرینان مهندسی آینده با نام های BioFabX2 و BioFabX4 می پردازند.

دانشجویان دانشگاه تهران و دانشگاه شریف مشمول ۲۰% تخفیف در هزینه ثبت نام هستند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر لطفا با ایمیل info@3d-bio.ir تماس بگیرید

تاریخ و زمان برگزاری این کارگاه ۱۲ اردیبهشت ماه از ساعت ۰۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰ در ساختمان گروه زیست فناوری علوم پزشکی تهران میباشد.
علاقه مندان میتوانند برای ثبت نام در این کارگاه از طریق لینک زیر اقدام نمایند

مطالب مرتبط