3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio

PCLیک پلیمر ترکیبی زیست سازگار است، که برای ایمپلنت های زیست تخریب پذیر به لحاظ زیست سازگاری، زیست تخریب پذیری بلند مدت و هزینه نسبتا کم مورد توجه قرار گرفته و تایید FDA، ، را نیز کسب کرده است. به علاوه، نقطه ذوب پایین ، سهولت در ترکیب با متریال های دیگر (پلیمرها و سرامیک ها) و سازگاری آن با چاپ زیستی،.موجب شده است PCL در بسیاری از نمونه ­های تولید شده توسط بایوپرینترها مورد استفاده قرار گیرد.

PCL و بتا تری کلسیم فسفات (β-TCP) برای کاربردهای ارتوپدی، به طور گسترده مورد استفاده قرار می­گیرد β-TCP یکی از مشتقات کلسیم فسفات است، که بین ۶۰ تا ۷۰ درصد از استخوان طبیعی را شامل میشود، بنابراین ویژگی­های تقلیدی بافت استخوان از خود بروز میدهد. این ماده زیست تخریب پذیر است و از خصوصیات osteo-conductive در تشویق رشد استخوان جدید، برخوردار است بنابراین زمان ریکاوری بیمار را به دلیل ساخت بافت طبیعی استخوانی، کاهش میدهد. ترکیب این دو ماده خصوصیات منحصر به فردی پیش روی دانشمندان قرار میدهد ، و مطالعات بسیاری پیرامون این ترکیب خاص برای دستگاه های پزشکی، ایمپلنتها، و سازه ها در زمینه کارکردهای ارتوپدی، شکل گرفته است.

در همین راستا تیم ۳DBio در شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده نمونه­­های مختلف PCL/ β-TCP را جهت ارائه به محققان این حوزه پرینت گرفته است.

پرینت PCL و بتا تری کلسیم فسفات (β-TCP) توسط چاپگرهای سه بعدی زیستی شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده و معرفی ویژگی های این پلیمر

چاپ PCL و بتا تری کلسیم فسفات (β-TCP) با چاپگر سه بعدی زیستی BioFabX2

مطالب مرتبط