3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده به عنوان نخستین ارائه دهنده تجاری دستگاه‌های چاپگر زیستی سه بعدی برای سومین دوره متوالی در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت شرکت کرد. هفتمین دوره این نمایشگاه که به جایگاهی با اعتبار بالا برای ارائه پیشرفته ترین دستگاه‌های ساخت ایران تبدیل شده است از ۲۶ تا ۲۹ آذرماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران دایر بود.
نخستین روز این نمایشگاه به رو‌نمایی از ده محصول با فناوری برتر طی یک سال گذشته اختصاص یافت. در این دوره از نمایشگاه، چاپگر زیستی سه بعدی سری PioneerX4 و سیستم ماژولار آن، ساخت شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده،  مفتخرا در میان ده محصول برتر با تکنولوژی بالا در سال ۹۷ قرار گرفت و با حضور جناب آقای دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و نیز جناب آقای دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
ماژول های جدید این شرکت شامل موارد زیر است:
  • ماژول حرارتی دما بالا: این ماژول برای چاپ مواد ترموپلاستیک به صورت گرانول و پودر با قابلیت افزایش دما تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد مورد استفاده قرار می گیرد.
  • ماژول خنک کننده: این ماژول قابلیت کاهش دما تا ۴ درجه سانتیگراد را دارا می باشد. از این ماژول برای چاپ مواد با پایه کلاژن، ژلاتین و یا سایر موادی که برای چاپ شدن نیاز به دمای پایین دارند استفاده می شود.
  • ماژول چاپ فیلامان: از این ماژول برای چاپ فیلامان های آماده موجود در بازار که عموما از جنس PCL، PLA یا ABS می باشند استفاده می شود.
  • ماژول کراسلینک نوری: این ماژول با توان بالا، کراسلینک مواد حساس به نور همچون جوهرهای زیستی پایه ژلما را فراهم می­کند. علاوه بر طول فرابنفش، ماژول مورد نظر با توجه به نیاز مشتری قابلیت تغییر دارد.

 

علاوه بر این، جناب آقای دکتر ستاری به همراه جناب آقای مهندس دهبیدی پور، رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف از غرفه این شرکت در سالن خلیج فارس بازدید کرده و معرفی انواع دیگر دستگاه ها و دستاوردهای مجموعه امید آفرینان در زمینه چاپ زیستی سه بعدی  به این عزیزان صورت گرفت. همچنین جناب دکتر سرکار، ریاست ستاد توسعه زیست فناوری نیز با بازدید از دستگاه شرکت امیدآفرینان از پیشرفت های صورت گرفته طی سه سال اخیر ابراز خرسندی کرده و فناوری ارائه شده توسط آن شرکت را در تراز رقبای خارجی ارزیابی کردند. ایشان این تیم را به صادرات دستگاه‌های چاپگر زیستی به کشورهای دیگر تشویق کردند.
شرکت امید آفرینان با ارائه راهکار جامع چاپ زیستی سه بعدی از دستگاه‌های مختلف گرفته تا توسعه انواع جوهرهای زیستی و بافت های گوناگون، توجه طیف وسیعی از بازدیدکنندگان و محققان در حوزه‌های مهندسی، علوم پایه و بالینی را به خود جلب کرد. از دیگر برنامه های این شرکت در طول نمایشگاه چاپ زنده به کمک چاپگر های زیستی سه بعدی BioFabX2 و BioFabX4 بود که در آشنایی هر چه بیشتر بازدیدکنندگان با این فناوری نقش به سزایی داشت.

 

مطالب مرتبط