3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio

امروزه فناوری سلول های بنیادی و کاربرد آن در پزشکی بازساختی با اقبال شديد محققين و دانشمندان جهان به اين شاخه از علم و فناوري رو به رو گشته و سرمايه گذاري هاي سنگين كشورهاي پيشرفته در اين حوزه، حاكي از نقش مهم و چشمگير اين شاخه از علم و فناوري در كسب سهم مهمي از درمان بيماري ها در آينده نزديك دارد بطوریکه پيش بيني مي شود در دهه آینده كشورهاي صاحب فناوري در اين حوزه، صاحبان اقتدار در سطح ملي و بين المللي باشند.
پيشرفت هاي جمهوري اسلامي ايران در حوزه سلول هاي بنيادي و طب بازساختي با وجود سرمايه گذاري اندك، نشان دهنده استعداد بالاي رشد كشور در اين حوزه است به طوريكه هم اكنون جمهوري اسلامي ايران از لحاظ توليد مقالات حائز رتبه دوم در بين كشورهاي اسلامي است. با توجه به جايگاه بالاي اين فناوري برتر در دنيا و اهميت درماني و ارزش اقتصادي آن براي جامعه، همچنين قرار گرفتن علوم سلول هاي بنيادي در میان اولويت هاي (الف) در علوم پايه و كاربردي بند (۳-۲) فصل سوم سند نقشه جامع علمي كشور، مسلماً افزايش سرمايه گذاري هاي مادي و معنوي و اجرای برنامه های ترویجی علمی- فرهنگی در اين حوزه مي تواند باعث كسب جايگاه شايسته در منطقه و جهان توسط جمهوري اسلامي ايران در افق ۱۴۰۴ گردد.

کنگره سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی، به عنوان رویداد بزرگ ملی و بین المللی، در کنار ارائه جدیترین پیشرفت های علمی این حوزه در ایران و سراسر دنیا، بستری مناسب برای گردهمایی و تبادل تجربیات علمی و تجاری در زمینه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی برای دست اندرکاران این فناوری جدید و صاحبان صنایع نوپای این عرصه فراهم آورده و زمینه حمایت های صاحبان سرمایه و دولت از دانشمندان صاحبان ایده و فعالان این حوزه را پر رنگ تر می نماید.

در این کنگره که از ۲۲ تا ۲۴ تیرماه در سالن اجلاس سران تهران برگزار شد، شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده به همراه شرکت زیست مهندسی سینا التیام در بخش نمایشگاه شرکت های دانش بنیان شرکت و دستگاه «چاپگر سه بعدی زیستی بافت – چاپگر پیشگام G1» را به نمایش گذاشت.

در این کنگره، دستگاه با استقبال چشم گیری از بازدیدکنندگان از پژوهشگران داخلی و همچنین مهمانان خارجی از کشورهای روسیه، انگلستان و … قرار گرفت. امید است از مسیر شرکت در این رویدادها بتوان همکاری های موفق داخلی و بین المللی را رقم زد.

مطالب مرتبط