3d-bio
نخستین رویداد چاپ سه‌بعدی زیستی با ارائه طرح‌های موفق در این حوزه که با استفاده از پرینتر زیستی انجام شده بود در دانشگاه صنعتی شریف، به کار خود پایان داد.
دانشکده انرژی دانشگاه شریف، ۲۹ خرداد ۹۸ میزبان اختتامیه نخستین رویداد چاپ سه‌بعدی زیستی کشور بود. این برنامه که در آن محققان حوزه چاپ سه بعدی حضور داشتند، با سخنرانی دکتر موحدی معاون پژوهشی دانشگاه شریف آغاز شد. دکتر موحدی ضمن خوش آمدگویی به شرکت‌کنندگان درباره  تمرکز دانشگاه شریف بر موضوع پزشکی سخن گفت. به اعتقاد ایشان هرچند دانشگاه شریف یک دانشگاه صنعتی است اما بیشتر پروژه‌های این دانشگاه در بخش پزشکی تعریف شده است که این نشان از اولویت بخش پزشکی در این دانشگاه دارد.
سپس دکتر حاجی حسینعلی، دبیر اجرایی رویداد به تشریح روندکارهای اجرایی این برنامه پرداخت و در ادامه دکتر حمیدیه، رئیس ستاد سلول‌های بنیادی، درباره توسعه فناوری چاپ سه بعدی زیستی سخنرانی کرد. دکتر حمیدیه  تقسیم کار روی بافت‌های مختلف را یکی از اولویت‌های پیش رو برای تعریف پروژه‌های آتی دانست و این کار را برای پوشش دادن تمامی بافت‌ها برای تولید با دستگاه چاپ سه بعدی ضروری دانست.
در بخش دوم برنامه‌ تیم‌های شرکت کننده در رویداد به ارائه طرح‌های خود پرداختند. دکتر سیدجعفری، دکتر فرهمند، دکتر وحدتی‌نیا، دکتر آی، دکتر محمدی، دکتر آذری، دکتر مشایخان و دکتر سعادتمند از جمله سخنران‌های بخش دوم این رویداد بودند.

در بخش پایانی نیز دکتر سلطانی ضمن تقدیر از سخنرانان این رویداد، نتایج این رویداد را زیربنایی برای توسعه فعالیت‌های آتی حوزه چاپ سه بعدی زیستی در کشور دانست.
مطالب مرتبط