3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
3d-bio
پرینت زیستی سه بعدی به عنوان یک تکنولوژی ساخت نوظهور و توانمند در مهندسی بافت، نویدبخش ایجاد بافت‌ها و اندام‌های شبیه‌سازی شده با کنترل ساختار سه‌بعدی برای جایگزینی بافت‌های بیمار می‌باشد. به عنوان یکی از روش‌های ساخت محصولات مهندسی بافت، پرینت زیستی دارای مزایایی از جمله بهره‌وری بالا و کنترل دقیق هندسه ی داربست و سلول‌ها می‌باشد و این امر موجب تمرکز محققان در سراسر دنیا بر توسعه­ ی تکنولوژی پرینت زیستی سه بعدی و ایجاد بافت ­های جایگزین شده‌است.
به این منظور نخستین آزمایشگاه جامع پرینت زیستی سه بعدی به همت شرکت امید آفرینان مهندسی آینده و با هدف فراهم آوردن بستری مناسب برای پژوهشگران علاقه مند در داخل کشور، راه اندازی شده است.

شرکت امید آفرینان مهندسی آینده، اولین شرکت تولید کننده ی پرینترهای زیستی سه بعدی در ایران می باشد که تا کنون موفق به ساخت دو سری پرینتر زیستی سه بعدی به نام های BioFab و Pioneer شده است که هر کدام به صورت دو و چهار نازله به صورت تجاری در دسترس هستند. این شرکت همچنین در زمینه ی تولید انواع جوهرهای زیستی پیشرو می باشد و هم اکنون انواع جوهرهای زیستی را به صورت تجاری و اختصاصی عرضه و تولید می نماید.
آزمایشگاه جامع چاپ زیستی سه بعدی  برای انجام گستره‌ وسیعی از تحقیقات شامل پرینت سه بعدی داربست های پلیمری و سرامیکی، پرینت زیستی سه بعدی، تهیه انواع جوهرهای زیستی و همچنین خدمات سلولی و تهیه جوهرهای حاوی سلول، مجهز شده است. علاقه مندان می توانند با پر کردن فرم مخصوص و ارسال آن از طریق سایت شرکت و یا مراجعه به وبگاه شبکه آزمایشگاهی راهبردی کشور از خدمات آزمایشگاه جامع چاپ زیستی سه بعدی بهره مند شوند.

مطالب مرتبط