3d-bio

وبینار

باشگاه چاپ زیستی

باشگاه چاپ زیستی محلی جهت عرضه آخرین دستاوردهای محققان در زمینه چاپ زیستی، کاربردهای آن و سایر حوزه های وابسته می‌باشد. مخاطبین این باشگاه دانشجویان تحصیلات تکمیلی، اساتید دانشگاه‌ها به ویژه در رشته های پزشکی، کارآفرینان و علاقه‌مندان به حوزه‌های نوین می‌باشند.

تصویر: چاپ سه بعدی دربرابر شیوع کرونا: مروری بر ایده های ساده و قابل اجرا

چاپ سه بعدی دربرابر شیوع کرونا: مروری بر ایده های ساده و قابل اجرا


پژوهش‌های آقای دکتر حسین گودرزی طی سال های اخیر در فصل مشترک مهندسی مواد و ساخت تجهیزات زیستی (bio-fabrication) متمرکز بوده است. ایشان فارغ التحصیل دوره دکتری تخصصی دانشگاه صنعتی شریف، هم بنیانگذار و مدیرعامل شرکت مواد پیشرفته شریف، از شرکت های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف،  می باشند. ماموریت این شرکت توسعه دستگاه‌ها و مواد نانوساختار پیشرفته با قابلیت تولید در مقیاس انبوه و تجاری سازی می باشد.

 
زمان ویدئو: ۵۰ دقیقه
تاریخ برگزاری: ۱۷/۰۲/۱۳۹۹
زبان: فارسی
حجم: ۱۳۰ مگابایت
قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان

تصویر: کاربردهای نوین چاپ زیستی سه بعدی

کاربردهای نوین چاپ زیستی سه بعدی


در سالهای اخیر فناوری چاپ زیستی سه بعدی به یکی از ترندهای اصلی در تولید بسیاری از محصولات زیستی تبدیل شده است. در این سمینار، آخرین دستاوردهای علمی سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ در ارتباط با استفاده از چاپ زیستی در حوزه های مختلف پزشکی بررسی میشود. این جلسه توسط جناب آقای مجید حاجی حسینعلی، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت امیدآفرینان مهندسی آینده، ارائه شده است.

زمان ویدئو: ۶۰ دقیقه
تاریخ برگزاری: ۲۷/۰۱/۱۳۹۹
زبان: فارسی
حجم: ۱۳۱ مگابایت
قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان

تصویر: توسعه ی داربست های مهندسی بافت استخوان با استفاده از چاپ زیستی سه بعدی

توسعه ی داربست های مهندسی بافت استخوان با استفاده از چاپ زیستی سه بعدی


در سال های اخیر کاربرد چاپ زیستی سه بعدی در تولید اسکفولدهای استخوانی با هندسه مشخص و ساختار درونی از پیش طراحی شده توجه زیادی به خود جلب کرده است. در این جلسه از باشگاه چاپ زیستی میزبان خانم دکتر زمانی، دانش آموخته دانشگاه تهران و دانشگاه UMC آمستردام هلند، با موضوع ساخت و ارزیابی یک اسکفولد کامپوزیت پلیمری به منظور کاربردهای مهندسی بافت استخوان هستیم.

زمان ویدئو: ۶۰ دقیقه
تاریخ برگزاری: ۱۰/۰۲/۱۳۹۹
زبان: انگلیسی
حجم: ۲۷۰ مگابایت
قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان

تصویر: توسعه یک جوهر زیستی نانو با عملکرد بالا

توسعه یک جوهر زیستی نانو با عملکرد بالا


باوجود پیشرفت های گسترده در زمینه چاپ زیستی، اما کاربرد این روش به دلیل عدم وجود جوهر زیستی مناسب با قابلیت چاپ پذیری و زنده‌مانی سلول بالا همچنان با محدودیت مواجه است. از این‌رو در این جلسه از نشست های باشگاه چاپ زیستی، میزبان خانم دکتر زندی هستیم که به معرفی جوهر زیستی با خواص مکانیکی، رئولوژیکی و زیستی مناسب بر پایه مواد نانو می پردازند.

زمان ویدئو: ۶۰ دقیقه
تاریخ برگزاری: ۰۳/۰۲/۱۳۹۹
زبان: فارسی
حجم: ۱۵۱ مگابایت
قیمت: ۳۵٫۰۰۰ تومان